„Gloomy eyes” to opowiedziana przez Colina Farrella historia w wirtualnej rzeczywistości o niezwykłej miłość w świecie bez słońca.

Kiedy słońce zmęczyło się ludźmi, postanowiło się schować i nigdy więcej nie wstać a ciemność obudziła zmarłych z grobów. Zombie zmuszeni są ukrywać się w lesie, z dala od niebezpiecznych łowców, którzy na nich polują. W nocy, gdy myśliwi wycofują się do swoich domów, zimny, pozbawiony słońca świat staje się spokojny i cichy.
Dzieciak zombie o imieniu Gloomy wędruje samotnie, poza zasięgiem ich wzroku… Jednak ten zombie jest inny. Prawda jest taka, że nie czuje się zbyt komfortowo w towarzystwie swoich pobratymców. Gloomy ma w sobie coś, czego nie możemy zobaczyć ani zrozumieć. Ale Natura wie, że jest wyjątkowy.

Nieoczekiwane spotkanie jednej nocy zmienia wszystko. Dzięki tajemniczym mocom natury ludzka dziewczyna i Gloomy zakochują się w sobie. W tym pełnym mroku świecie tworzą nieodwracalną więź, wystarczająco silną, by przywrócić jasność do ich nieznanego miasta. Czy ich nietypowa miłość może przetrwać w świecie, w którym żywi i umarli nie mogą pokojowo współistnieć?

„Gloomy eyes” to przede wszystkim historia miłosna i opowieść o magii, bowiem w swej istocie Gloomy reprezentuje nas wszystkich. To opowieść o byciu innym, braku przynależności oraz nieprawdopodobieństwie znalezienia miłości.

Wejdź do wszechświata zaskakującej magii i przygody! Rozkoszuj się miniaturowym, uroczo upiornym, wirującym światem. Opowiadana przez starego strażnika grobów (Colin Farrell), przejmująca opowieść o czułości wnosi magię i światło do krainy nękanej przez mrok.

NAGRODY

2019
Stereopsia EUROPE 2019
– Best VR Achievement
Raindance Immersive Stories 2019
– Artistic Achievement
Raindance Immersive Stories 2019
– Audio Achievement
NewImages 2019
– The Golden Mask
XR@Annecy 2019
– Cristal for the Best VR Work
SXSW 2019 Film Lineup
– Storytelling

Scenariusz i reżyseria: Fernando Maldonado, Jorge Tereso
Współautor: Santiago Amigorena
Opowiada: Colin Farrell
Producenci wykonawczy: Antoine Cayrol, German Heller, Federico Heller, Jorge Tereso
Producenci: Julian Dorado, Jorge Tereso, German Heller, Antoine Cayrol, Rafael Pavon, Corentin Lambot