IMMERSION

AWARD 2022

PIERWSZA EDYCJA IMMERSION AWARD!

Podczas tegorocznego festiwalu po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda Immersion Award w kategorii „Praca studencka”. Trafi ona do jednego z młodych twórców, których prace zostaną zgłoszone do konkursu i zaprezentowane na wystawie doświadczeń VR w dniach 11–12 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki. Swoją nagrodę przyzna również publiczność.

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najzdolniejszych twórców spośród społeczności akademickiej, których zainteresowania i pasja skupiają się wokół nowych mediów, a ich projekty łączą sztukę, edukację, wrażliwość społeczną i innowacje technologiczne w obszarze XR. Pragniemy popularyzować ambitną, nowatorską twórczość studencką wśród szerokiej publiczności, a samym twórcom oddać głos podczas dedykowanego reportażu, który będzie jedną z nagród w konkursie.

W tym roku do projektu zaprosiliśmy 6 uczelni wyższych: ASP w Warszawie, ASP w Krakowie, Szkołę  Filmową w Łodzi, Politechnikę Łódzką, Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych i Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. W przyszłym roku planowany jest otwarty nabór zgłoszeń ze wszystkich uczelni w Polsce oraz krajów V4.

Coroczne wystawy konkursowe mają stać się w kolejnych latach miejscem spotkań młodych twórców-studentów – i ich opiekunów naukowych oraz źródłem wzajemnej inspiracji i wymiany doświadczeń. Planowane jest poszerzenie grupy uczestników o studentów międzynarodowych, oraz studencka wymiana projektowa, podczas której powstanie praca w technologii XR premierowo zaprezentowana podczas kolejnej edycji Immersion Festival.

Konkurs

VR W EDUKACJI

W tegorocznej edycji Immersion Festival będzie także konkurs pn. „VR w edukacji”, który przeznaczony jest dla uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać pracę polegającą na opracowaniu uniwersalnego narzędzia edukacyjnego z elementami wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii służącego do realizowania podstawy programowej z różnych przedmiotów/obszarów tematycznych. Może to być nagranie wideo lub dokument opisujący wymyślone rozwiązanie. Zgłoszenia można wysyłać od 21 listopada 2022 do 5 grudnia 2022 roku. Nagrody zostaną wręczone 13 grudnia 2022 podczas ostatniego dnia Immersion Festival w Centralnym Domu Technologii, a będą nimi gogle eduVR (1 szt. gogli eduVR wraz z oprogramowaniem dla edukacji) dla każdej grupy wiekowej: szkoła podstawowa i ponadpodstawowa.

Organizatorem konkursu „VR w edukacji” jest
Edutech Expert sp. z o.o.