Wieki temu potężni alchemicy rzucili wyzwanie Królestwu Materii chronionemu przez Zakon Rycerzy. Po długiej wojnie wszyscy alchemicy zostali schwytani i uwięzieni. Każdego z nich zamknięto w sekretnym więzieniu, w innej części Królestwa, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo, że jeszcze kiedyś jednocześnie wyrwą się na wolność.

Niestety niespodziewanie w pięciu różnych częściach Królestwa moc alchemików ponownie dała o sobie znać. Nastąpiły brutalne ataki golemów na niewinnych podróżników oraz burze kwasowe niszczące starożytne budowle.

Sola należała kiedyś do Światła, ale jej chciwość uczyniła z niej wygnańca zaklętego w zbroję w kształcie Ćmy. Dziś przemierza niebezpieczne, jałowe światy żywych metali, rud i kryształów szukając odkupienia. Żeby je osiągnąć niechętnie decyduje się ostatecznie uwolnić i zawrzeć przymierze z jednym z uwięzionych Alchemików.

Razem Ćma i Alchemik tworzą siłę, z którą należy się liczyć. Jednocześnie może się okazać, że za połączenie Światła i Alchemii przyjdzie słono zapłacić.

ROZGRYWKA

Mixture to przygodowa gra akcji przeznaczona na urządzenia VR i oferująca możliwość kontrolowania dwóch postaci jednocześnie: Soli – Rycerki Ćmy oraz Alchemika.

Poprowadź odważną rycerkę, eksplorując otoczenie i stawiając czoła wrogom. Wykorzystaj do tego swoją pelerynę w kształcie skrzydeł ćmy oraz śmiercionośną kosę, a przy okazji upgreaduj narzędzia wymiany handlowej.  Sola to szybka przeciwniczka, zawsze zdolna przystosować się do sytuacji, w każdej chwili gotowa zmienić kierunek czy swoją pozycję. Dzięki swojej pelerynie potrafi też wykonywać spektakularne uniki, a także szybować w powietrzu.

Zrób dobry użytek z należącej do rycerki śmiercionośnej broni – kosy, która posiada dwa tryby ataku – cięcie i dźgnięcie, pozwalające na wykonywanie zróżnicowanych combosów. Kosa poszerza także zakres umiejętności przynależnych poszukiwaczce przygód, pomagając rycerce we wspinaczce oraz zmianie kierunku szybowania. Naturalnie umożliwia też brutalny atak z powietrza.

Jednocześnie pokieruj poczynaniami Alchemika, wykorzystując substancje dostępne w otoczeniu i zmieniając ich właściwości dzięki alchemii. Twoje ręce są zdolne do magnetycznego przyciągania surowców bazowych. A dzięki wykonywaniu prostych gestów, będziesz mógł je łączyć w trakcie alchemicznych procesów, warząc w ten sposób zamykane w buteleczkach mikstury. Wraz z postępami rozgrywki, będzie także wzrastała liczba dostępnych do wykorzystania formuł alchemicznych.

Miksturami będziesz mógł rzucać w przeciwników, albo otoczenie podatne na ich działanie, wywołując tym samym potężne efekty transmutacji. Naucz się alchemii obronnej, taktycznej oraz pozwalającej rozwiązywać łamigłówki środowiskowe, poprzez jej używanie.