Edukacyjna Aplikacja „Smok Wawelski AR” poświęcona jest jednej z ikon Krakowa i bohaterowi jednej z najważniejszych legend – Smokowi Wawelskiemu. Aplikacja Smok w Krakowie została wykonana przez CinematicVR sp. z o.o. na zlecenie Zamku Królewskiego na Wawelu i Miasta Kraków. Zawiera animowany, interaktywny model Smoka Wawelskiego, wykonany na bazie rycin. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play.

Podczas Immersion Festival aplikacja „Smok Wawelski AR” będzie prezentowana tylko 13 grudnia 2022 w CDT.

 

Interaktywna rozrywka z krakowską legendą

Aplikacja składa się z trzech głównych części. Pierwsza to ekran mapy, zawierający instrukcje dotarcia do pięciu lokacji na terenie Krakowa, w których można zobaczyć bestię. Kluczowym elementem aplikacji jest oczywiście moduł AR. Po dotarciu na miejsce wskazane na mapie, pozwala on wyświetlić w rozszerzonej rzeczywistości jedną z pięciu animacji Smoka. W każdej z nich użytkownik może wejść w interakcję ze zwierzęciem. Możemy obudzić Smoka ze snu nieopodal Smoczej Jamy, pomóc mu wylądować na Rynku lub sprawić aby ział ogniem. Po wykonaniu interakcji użytkownik otrzymuje przypisaną do danej lokacji ciekawostkę w ekranie Legenda.

Zdjęcie ze Smokiem Wawelskim AR

Użytkownik może w dowolnym momencie wykonać zdjęcie Smoka Wawelskiego w trybie rozszerzonej rzeczywistości i udostępnić je z poziomu aplikacji na dowolnej platformie społecznościowej. To doskonała metoda angażowania użytkowników do interakcji i dzielenia się wrażeniami z zabawy aplikacją. Pozwala również na organizowanie konkursów na najbardziej kreatywne zdjęcie.