„Space Explorers” jest największą produkcją nakręconą w kosmosie. To epicka czteroczęściowa wciągająca seria, dzięki której dołączamy do ośmiu astronautów podczas ich misji na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Misji, która zmienia ich życie. Doświadczenie realizowane było przez dwa lata, a jego twórcy mieli wyłączny dostęp do kosmonautów. The ISS Experience pozwala widzowi na uczestniczenie w intymnych ujęciach radości, cudów i niebezpieczeństw życia na orbicie, które są udziałem załogi stacji kosmicznej.
Wyjdź na pierwszy kosmiczny spacer poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną  razem z uczestnikami misji! Twórz historię kosmosu razem z załogą, zanurzając się w przestrzeni kosmicznej, którą uwieczniliśmy w kinowej technologii VR!
Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości poczujesz i doświadczysz tej niezwykłej przygody, jakbyś rzeczywiście tam był. Zobaczysz także, jak wyglądają kulisy rozmieszczania i manewrowania kamerą VR.

Festiwale

2021
VR TO GO @ Phi (Space Explorers)

2020
VR TO GO @ Phi

2019
Virtual Worlds 2019
LYFF 2019 – VR Zone
Canadian Screen Awards 2019 – Best Immersive Experience – Non-Fiction

2018
GIFF Virtual Territories 2018
Ji.hlava International Documentary Film Festival (IDFF) 2018
Sitges 2018
FNC Explore 2018
LA Film Festival 2018
SIGGRAPH 2018
In Progress: VR Frontline 2018
Sonar 2018
SIFF VR Zone 2018
Cannes NEXT 2018
Particles of Existence
Sundance Film Festival – New Frontier 2018

Reżyseria :
Félix Lajeunesse, Paul Raphaël

Oryginalny tyuł :
Space Explorers: The Journey Begins

Producent:
Felix & Paul Studios
Firmy partnerskie :
Meta (ex Oculus), NASA, Headspace Studios

Lektor:
Brie Larson

FÉLIX LAJEUNESSE
Współzałożyciel i dyrektor kreatywny, Felix & Paul Studios

Wizjonerski twórca o przenikliwym spojrzeniu na szczegóły i trwałym skupieniu na emocjach, Félix Lajeunesse. Tworzy wciągające i interaktywne doświadczenia, które są zakorzenione w połączeniu: widzowie czują się głęboko widzowie czują się głęboko poruszeni przez miejsca i ludzi, których widzą i słyszą, i całkowicie angażują się w chwili. Przez całą swoją karierę Félix łączył to poczucie bezpośredniości z duchem eksploracji, aby przybliżyć widzom kreatywne możliwości rozrywki immersyjnej poprzez różnorodne media, które wyznaczają nowe granice w opowiadaniu historii filmowych. Od czasu współzałożenia Felix & Paul Studios w 2013 roku, Félix wyreżyserował lub współreżyserował większość z 30 immersyjnych doświadczeń studia. doświadczeń. Wśród nich znajduje się nagrodzony nagrodą EMMY interaktywny film fabularny The People’s House z prezydentem Barackiem Obamą, oryginalna fabuła VR Miyubi z Jeffem Goldblumem w roli głównej, a także Space Space, czyli kosmiczny film fabularny.
Jeffa Goldbluma oraz seria Space Explorers we współpracy z NASA. Félix dzieli się również swoją swoją wiedzą i doświadczeniem z nowym pokoleniem twórców, w tym ze zdobywcą Oscara, Rogerem Rossem Williamsem w programie Traveling. Reżyser Roger Ross Williams w filmie Traveling While Black, NFB/Clyde Henry Productions w filmie Gymnasia , oraz zespół TIME Studios przy najnowszym sezonie Space Explorers zatytułowanym The ISS Experience. Niezależnie od tego, czy kieruje zespołem kreatywnym w Felix & Paul Studios, czy też zajmuje się reżyserią lub produkcją, Félix Lajeunes jest w stanie wyprodukować swój film. Félix Lajeunesse nieustannie przekracza granice interaktywnego opowiadania historii, wytyczając jednocześnie nowy kierunek rozwoju technologii opartych na obecności. wytyczając nowy kierunek dla opartej na obecności, silnej emocjonalnie rozrywki artystycznej.

Paul Raphaël
Współzałożyciel / Dyrektor kreatywny / CTO Felix & Paul Studios

Paul Raphaël, rewolucjonista w dziedzinie rozrywki immersyjnej, łączy kreatywność i innowacje technologiczne, aby odkrywać coraz to nowe formy opowiadania historii. Zdobywca nagrody Emmy®, filmowiec, artysta wizualny, reżyser i szef studia znany jest z niezwykłej obecności i pomysłowości swoich projektów. Udoskonalił sposób, w jaki widzowie świadomie i osobiście łączą się z doświadczeniem, tworząc niesamowicie realistyczne, emocjonalnie autentyczne światy za pomocą technologii VR, AR i MR. Przez ponad dziesięć lat współpracował ze współzałożycielem Felix & Paul Studios, Félixem Lajeunesse’em, projektując technologie kamer, które pozwoliły zrealizować koncepcje duetu. Razem stworzyli pierwsze w historii kinowe doświadczenie VR, Strangers with Patrick Watson – projekt, który zapoczątkował działalność Felix & Paul Studios w 2013 roku. Od tego czasu Paul współreżyserował i nadzorował kierownictwo kreatywne ponad 30 projektów studia, w tym nagrodzony nagrodą Emmy® interaktywny film fabularny The People’s House z byłym prezydentem Barackiem Obamą, oryginalne doświadczenie fabularne VR Miyubi oraz serial dokumentalny Space Explorers we współpracy z NASA. Swoje doświadczenie wniósł do ostatnich koprodukcji ze zdobywcą Oscara Rogerem Rossem Williamsem „Traveling While Black”, NFB i nominowanym do Oscara Clyde Henry Productions „Gymnasia”, a także z TIME do najnowszego filmu Space Explorers na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przy użyciu specjalistycznych kamer Felix & Paul Studios, co stało się największym projektem medialnym kiedykolwiek nakręconym w kosmosie. Treści te są również częścią The Infinite, największej na świecie wystawy VR. Wspierając ewolucję opowiadania historii jako interaktywnego doświadczenia, Paul ściśle współpracuje z rozbudowanymi zespołami technicznymi i kreatywnymi partnerami, aby poprowadzić Felix & Paul Studios w kierunku wzniosłej przyszłości rozrywki immersyjnej.