„Traveling While Black” to wciągający dokument w wirtualnej rzeczywistości, opowiadający o zagrożeniach, z jakimi mierzyli się czarni na drogach w Ameryce w połowy XX wieku oraz o bezpiecznych miejscach wymienionych w słynnym przewodniku “The Green Book”, gdzie Afroamerykanie mogli jeść i spać. Widz towarzyszy bohaterom, którzy zastanawiają się nad swoimi doświadczeniami związanymi z ograniczeniami w przemieszczaniu się i nad stosunkami rasowymi w USA.

NAGRODY

PRIMETIME EMMY AWARDS 2019 – NOMINACJA: WYJĄTKOWY ORYGINALNY INTERAKTYWNY PROGRAM
VR ARLES 2019 – ZWYCIĘZCA
CANADIAN SCREEN AWARDS 2020 – ZWYCIĘZCA: NAJLEPSZE IMMERSYJNE DOŚWIADCZENIE (NON-FICTION)
GRAND PRIZE FIPADOC 2020 – ZWYCIĘZCA
SMART AWARD FOR DIGITAL EXPERIENCE DOCUMENTARY DIGITAL DOZEN AWARDS 2020 – ZWYCIĘZCA
BREAKTHROUGHS IN STORYTELLING WEBBYS 2020 – ZWYCIĘZCA
BEST DOCUMENTARY / IMMERSIVE AND MIXED REALITY VR DAYS 2019 – ZWYCIĘZCA: HALO AWARD (NON-FICTION)

Reżyseria: Roger Ross Williams

Współpraca: Felix Lajeunesse & Paul Raphael

Współreżyseria: Ayesha Nadarajah

Producent: Felix & Paul Studios

Producenci Wykonawczy: Bonnie Nelson Schwartz, Ryan Horrigan & Stephane Rituit

Producenci: Ayesha Nadarajah, Jihan Robinson & Lina Srivastava

Technologia Cinematic VR: Felix & Paul Studios

Wystąpili: Sandra Butler-Truesdale, Virginia Ali, Therrell Smith, Courtland Cox, Frank Smith, David Strader, Amanda King & Samaria Rice

TEN PROJEKT JEST CZĘŚCIĄ OBCHODÓW 10-LECIA THE NEW FRONTIER W SUNDANCE INSTITUTE I JEST WSPIERANY PRZEZ FUNDACJĘ JOHNA D. I CATHERINE T. MACARTHUR, WE WSPÓŁPRACY Z NEW YORK TIMES OP-DOCS.

FÉLIX LAJEUNESSE
Współzałożyciel i dyrektor kreatywny, Felix & Paul Studios

Wizjonerski twórca o przenikliwym spojrzeniu na szczegóły i trwałym skupieniu na emocjach, Félix Lajeunesse. Tworzy wciągające i interaktywne doświadczenia, które są zakorzenione w połączeniu: widzowie czują się głęboko widzowie czują się głęboko poruszeni przez miejsca i ludzi, których widzą i słyszą, i całkowicie angażują się w chwili. Przez całą swoją karierę Félix łączył to poczucie bezpośredniości z duchem eksploracji, aby przybliżyć widzom kreatywne możliwości rozrywki immersyjnej poprzez różnorodne media, które wyznaczają nowe granice w opowiadaniu historii filmowych. Od czasu współzałożenia Felix & Paul Studios w 2013 roku, Félix wyreżyserował lub współreżyserował większość z 30 immersyjnych doświadczeń studia. doświadczeń. Wśród nich znajduje się nagrodzony nagrodą EMMY interaktywny film fabularny The People’s House z prezydentem Barackiem Obamą, oryginalna fabuła VR Miyubi z Jeffem Goldblumem w roli głównej, a także Space Space, czyli kosmiczny film fabularny.
Jeffa Goldbluma oraz seria Space Explorers we współpracy z NASA. Félix dzieli się również swoją swoją wiedzą i doświadczeniem z nowym pokoleniem twórców, w tym ze zdobywcą Oscara, Rogerem Rossem Williamsem w programie Traveling. Reżyser Roger Ross Williams w filmie Traveling While Black, NFB/Clyde Henry Productions w filmie Gymnasia , oraz zespół TIME Studios przy najnowszym sezonie Space Explorers zatytułowanym The ISS Experience. Niezależnie od tego, czy kieruje zespołem kreatywnym w Felix & Paul Studios, czy też zajmuje się reżyserią lub produkcją, Félix Lajeunes jest w stanie wyprodukować swój film. Félix Lajeunesse nieustannie przekracza granice interaktywnego opowiadania historii, wytyczając jednocześnie nowy kierunek rozwoju technologii opartych na obecności. wytyczając nowy kierunek dla opartej na obecności, silnej emocjonalnie rozrywki artystycznej.

Paul Raphaël
Współzałożyciel / Dyrektor kreatywny / CTO Felix & Paul Studios

Paul Raphaël, rewolucjonista w dziedzinie rozrywki immersyjnej, łączy kreatywność i innowacje technologiczne, aby odkrywać coraz to nowe formy opowiadania historii. Zdobywca nagrody Emmy®, filmowiec, artysta wizualny, reżyser i szef studia znany jest z niezwykłej obecności i pomysłowości swoich projektów. Udoskonalił sposób, w jaki widzowie świadomie i osobiście łączą się z doświadczeniem, tworząc niesamowicie realistyczne, emocjonalnie autentyczne światy za pomocą technologii VR, AR i MR. Przez ponad dziesięć lat współpracował ze współzałożycielem Felix & Paul Studios, Félixem Lajeunesse’em, projektując technologie kamer, które pozwoliły zrealizować koncepcje duetu. Razem stworzyli pierwsze w historii kinowe doświadczenie VR, Strangers with Patrick Watson – projekt, który zapoczątkował działalność Felix & Paul Studios w 2013 roku. Od tego czasu Paul współreżyserował i nadzorował kierownictwo kreatywne ponad 30 projektów studia, w tym nagrodzony nagrodą Emmy® interaktywny film fabularny The People’s House z byłym prezydentem Barackiem Obamą, oryginalne doświadczenie fabularne VR Miyubi oraz serial dokumentalny Space Explorers we współpracy z NASA. Swoje doświadczenie wniósł do ostatnich koprodukcji ze zdobywcą Oscara Rogerem Rossem Williamsem „Traveling While Black”, NFB i nominowanym do Oscara Clyde Henry Productions „Gymnasia”, a także z TIME do najnowszego filmu Space Explorers na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przy użyciu specjalistycznych kamer Felix & Paul Studios, co stało się największym projektem medialnym kiedykolwiek nakręconym w kosmosie. Treści te są również częścią The Infinite, największej na świecie wystawy VR. Wspierając ewolucję opowiadania historii jako interaktywnego doświadczenia, Paul ściśle współpracuje z rozbudowanymi zespołami technicznymi i kreatywnymi partnerami, aby poprowadzić Felix & Paul Studios w kierunku wzniosłej przyszłości rozrywki immersyjnej.